Beiratkozás a Debreceni Csokonai Vitéz Mihály Gimnáziumba

Tisztelt Szülők! Kedves felvételt nyert Diákok!

A beiratkozás időpontja: 2019. június 20. (csütörtök) 9.00 – 13.00.

Kérem, hogy a beiratkozáshoz hozzák magukkal:

• a felvételről szóló értesítést,
  • az általános iskolai bizonyítványt,
  • a születési anyakönyvi kivonat másolatát,
  • a személyi igazolványt,
  • a lakcímkártyát,
  • a TAJ kártyát,
  • az adókártyát,
  • a fényképes diákigazolvány-igénylőlapot (előzetesen kell az okmányirodában elkészíttetni),
  •  2.000-Ft-ot iskolai nyakkendőre.

Kérjük továbbá, hogy a beiratkozásra hozzák magukkal kitöltve és aláírva a felvételről postán küldött értesítés mellett található alábbi dokumentumokat:

• alapadatlap
  • nyilatkozat tájékoztató megismeréséről a diákigazolvány igénylésével kapcsolatban
  • nyilatkozat fényképek és videofelvételek nyilvánosságra hozataláról
  • nyilatkozat adatvédelmi tájékoztató és a Házirend elfogadásáról
  • nyilatkozat a gyermek feletti szülői/gondviselői felügyeleti jogról

Tájékoztatjuk, hogy a beiratkozás folyamatában a KRÉTA Iskolai Alaprendszerben elektronikus ügyintézésre (e-ügyintézés) is van lehetőség.

Felhívjuk figyelmét, hogy az e-ügyintézés nem helyettesíti a személyes ügyintézést. Kérjük, jelenjenek meg a beiratkozáson, a személyes megjelenés és a dokumentumok aláírása minden tanuló törvényes képviselőjének kötelessége.

Az e-Ügyintézés folyamata:

• Az e-Ügyintézés felületén 2019. június 1-jétől megnyílik a lehetőség a szülők részére, hogy gyermekeik adatait beküldjék a középiskolába a „Beiratkozás középfokú intézménybe” (BKI) folyamat segítségével. 2019. június 18-án 24 óráig van arra lehetőség, hogy a szülők online módon küldjék be előzetesen a gyermek adatait az intézménybe.
  • Az adatbeküldésre kétféle lehetőség van:
  1.  A szülő az általános iskolai gondviselői azonosítójával és jelszavával bejelentkezik az általános iskola e-Ügyintézés felületre.

Ekkor a rendszer betölti a tanuló általános iskolai KRÉTA rendszerében lévő személyes adatait a felületre, amelyet a szülő ellenőriz, és ha kívánja, módosíthatja, kiegészítheti azokat.

b.  A szülő az e-Ügyintézés felületen (https://eugyintezes.e-kreta.hu/) keresztül ideiglenes regisztráció létrehozásával belép a         BKI felületre. Itt kitölti a gyermek személyes adatait, lakcím adatait, a törvényes képviselők adatait, illetve a beiratkozáshoz       szükséges  adatokat.

Mindkét esetben a szülő a felületen kiválasztja az intézményt, ahová a gyermeke felvételt nyert. Az e-Ügyintézés felületén betöltött/beírt oktatási azonosító, illetve név, születési hely és idő alapján a szoftver a kiválasztott középiskola KRÉTA rendszerébe betöltött KIFIR adatok között megkeresi és azonosítja a tanulót.

Amennyiben megtalálja a tanulót, a rendszer fogadja a beküldött adatokat, és legenerálja a nyomtatványokat. Amennyiben a szülő aláírva szeretné a beiratkozáskor magával vinni a dokumentumokat, akkor kinyomtathatja és aláírhatja azokat. De a szülőnek nem kötelező ezeket kinyomtatni, mert az iskola erről gondoskodni fog, viszont ebben az esetben a beiratkozáskor kell az iskolában aláírnia a dokumentumokat.

Amennyiben nem találja meg a tanulót a szülő által megadott adatok alapján a rendszer, akkor üzenetet küld az adatok pontosítására, illetve, hogy a szülő vegye fel a kapcsolatot azzal az intézménnyel, ahová a gyermeke felvételt nyert.

• Minden tanuló törvényes képviselőjének a megjelenés kötelező és be kell vinni a tanuló általános iskolai bizonyítványát, illetve a helyszínen be kell mutatni az intézmény által kért dokumentumok eredeti példányát.

Az e-ügyintézés nem kötelező, így a szülők megtehetik, hogy hagyományos módon a személyes megjelenéskor töltik ki az adatlapot, illetve az egyéb dokumentumokat.

A fenti tájékoztató letölthető itt