Nyelvtanulás külföldön

Tájékoztató a középiskolai nyelvtanulási programról

Kedves Szülők!

A Kormány 2019. február 6-i döntése értelmében 2020-tól a 9. és 11. évfolyamos tanulók kéthetes egyéni vagy csoportos nyelvtanulásban vehetnek részt.

A nyelvtanulási program keretében angol, francia vagy német nyelv választható. A nyelv kiválasztásánál egyetlen megkötés van: a tanulónak a pályázat évében a köznevelési intézményben tanulnia kell a választott nyelvet.

A nyelvtanulási program hazai költségvetési forrásból valósul meg, azt teljes egészében a magyar állam finanszírozza.

A program megszervezéséhez előzetes adatgyűjtést végzünk iskolánkban, ezért kérjük, hogy a tájékoztató elolvasását követően a szülői nyilatkozatot szeptember 24-ig juttassák el az osztályfőnökökhöz.

Az információk a Tempus Közalapítvány (https://tka.hu/nyelvtanulas) honlapján is megtalálhatók.

1. Tájékoztató a középiskolai nyelvtanulási programról
  2. Szülői szándéknyilatkozat – minta