Tájékoztató a jogorvoslati eljárásról

Tájékoztató a jogorvoslati eljárásról

Tájékoztató a jogorvoslati eljárásról

 

Amennyiben a tanuló és a szülő nem ért egyet a felvételi döntés tartalmával, lehetősége van jogorvoslati eljárást kezdeményezni (fellebbezést benyújtani) az erre szolgáló nyomtatvány kitöltésével. Felhívjuk a figyelmüket, hogy annyi külön kérelmet kell benyújtani, ahány elutasító döntést szeretnének fellebbezni, és mindegyikhez csatolni kell az elutasító határozat másolatát. A fellebbezés benyújtására a kézhezvételtől számított 15 naptári nap áll rendelkezésre.

A kérelmet minden esetben a döntést meghozó intézménynél kell benyújtani! Kérjük, a kérelmet személyesen adják le intézményünk titkárságán hétfőtől csütörtökig 7.30 és 15.20 között, pénteki napon 7.30 és 15 óra között, csatolva az elutasító határozat másolatát.

Az eljárást megindító kérelem nyomtatványa (letölthető, szerkeszthető)