Versenyeredmények

Versenyeredmények

A 2017/2018-as tanév eredményei

Röplabda Diákolimpia "A" kategória V-VI. korcsoport: városi 3. helyezés

Felkészítő: Szilágyiné Tamási Margit

A csapat tagjai:

Bácsi Zsófia 12.e  

Takács Orsolya 11.d

Tatai Dóra 11.d

Tóth Fruzsina 11.c

Javor Beáta 11.c

Szabó Klaudia 11.e

Kovács Anett 9.d

Nyéki Panna 10.b

Józsa Hanna 10.c

 

Labdarúgás Diákolimpia V-VI korcsoport: a fiúk városi döntőbe jutottak

Felkészítő: Szilágyi József

A csapat tagjai:

Haraszti Patrik 12.c

Marozsán Dávid 12.c

Gál Tibor 12.c

Mezei Milán 12.c

Forgó Péter 12.c

Nagy Nándor 12.c

 

 Karate Diákolimpia: Zay Lili 9.c  országos1. helyezés

 

Kézilabda Diákolimpia

 V-VI.korcsoport lányok : városi és megyei 1. helyezés

Felkészítő: Varga Zoltánné

 

 V_VI. korcsoport fiúk:: városi 1. helyezés, megyei 3. helyezés 

Felkészítő: Varga Zoltánné

A fényképről hiányzik Tóvizi Tamás

 

 

A 2016/2017-es tanév kiemelkedő eredményei

Országos eredmények

Az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen 12 tantárgyból 84 tanuló indult. Az első fordulóból 21 dolgozat érte el a tovább küldéshez szükséges pontszámot (olasz nyelv 15, biológia 5 és matematika 1). Három tanuló kimagasló eredményt ért el:

  • olasz nyelv II. kategóriában az országos döntő fordulóban Juhász Nikolett 12.D osztályos tanuló 17. helyezett lett (felkészítő tanára Gulyás Éva), Pur LiliTünde 11.D osztályos 19. és Hüse Ildikó 11.D oszt. 21. helyezést ért el (felkészítő tanár: Pelyvás Zsófia)

Az Országos Diákolimpián

  • Karate sportágban Litvák Lili 10.C osztályos tanuló országos 1. helyezett lett.
  • Úszásban Hajdú Sándor Bence 12.A osztályos 3. helyezést ért el (tanára: Ábrók Anita)

A Hyperion Országos Tanulmányi Versenyen, melynek témája a görög-római kultúra volt,

  • Kiss Beatrix 10.D  osztályos tanuló 1.helyezést ért el (felkészítő: Luca Balduccio)
  • Ugyanezen a versenyen Tóth Emese 9.D 7.helyezett, Vida Lilla 9.A és Horváth Vanessza 10.D 8., Tarpai Alexandra a 10.D-ből 13., míg Kocsár Carlo Benedek 12.A és Simon Tímea 9. D osztályos tanulók 16. helyezettek lettek (felkészítő tanáruk: Molnárné Kocska Judit ill. Luca Balduccio).

A Mécs László Irodalmi Társaság verselemző pályázatán Pók Tibor 11.A osztályos diákunk 3. helyezést ért el (tanára: Molnárné Kocska Judit)

A Fülemüle Országos Informatikai Versenyen Elek Vivien 10.B osztályos tanuló különdíjban részesült (felkészítő: Siteriné Nagy Judit)

A „Szép Magyar Beszéd” verseny országos döntőjében képviselte megyénket Juhász Dominika 10.F oszt. tanuló (felkészítő tanár: Tóth Erzsébet)

Az „Édes Anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny országos döntőjében vett részt Szász Viktória 12.B osztályos tanuló (felkészítő tanár:Dr. Püskiné Portörő Ágnes)

Április 1-én, Gyulán, az Erkel Ferenc Gimnáziumban rendezték az Országos Olasz Fesztivált, amelyen különböző kategóriákban 21 olaszos diákunk ért el valamilyen helyezést.

NÉV

KATEGÓRIA

HELYEZÉS

FELKÉSZÍTŐ TANÁR

Simon Tímea 9.D

élőbeszéd

1. helyezés

 

Pelyvás Zsófia

Mészáros Lilla, Zolnai Zsófia, Reményi Réka, Bélteky Fruzsina, Pető Bianka, Nemes Lídia, Bodnár Boglárka, Tatai Dóra, Ványi Marcell, Juhász Nikolett

színház

Luca Balduccio

Molnár Krisztián 10.D

prózamondás

Luca Balduccio

Karalyos Barbara és Mészáros Lilla 9.Kny

Bélteky Fruzsina 9.D

Kondorosi Levente és Molnár Krisztián 10.D osztályosok

2. helyezés

Gulyás Éva, Pelyvás Zsófia, Nemes Gabriella, Antonio Bellofatto, Luca Balduccio

Zolnai Zsófia 9.Kny, Bozóky Máté 9.D,

Béres Marcell, Bodnár Boglárka, Dobi Judit, Horváth Vanessza 10.D osztályosok

Juhász Nikolett 12.D

3. helyezés

Zováth Réka és Reményi Réka 9.Kny

Kiss Tamás, Szilágyi Fruzsina, Tatai Dóra 10.D

4. helyezés

 

Megyei eredmények

Az „Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati versenyen megyei 3. helyezést ért el Soós Rita 9.E osztályos tanuló (felkészítő tanára: Dr. Püskiné Portörő Ágnes)

A Kazinczy szépkiejtési verseny megyei döntőjében 2. helyezett lett Juhász Dominika 10.F oszt. tan.(felkészítő tanára: Tóth Erzsébet)

Az Implom József helyesírási versenyen Takács István 9.A oszt. tan. képviselte iskolánkat, aki megyei 12. lett (felkészítő tanár: Nagy Miklós)

A Megyei Latinos Vetélkedőn Medgyessy Dorottya 10.A és Hatvani Adrien 11.A osztályos tanulók 1. helyezést értek el (felkészítő tanár: Molnárné Kocska Judit)

A Kenguru nemzetközi matematika versenyen évfolyamuk kategóriájában Pénzes Kata 12.E és Molnár Dávid 11.E megyei 4., Zolotarev Mikhail 12.E és Nagy Sándor Márton 11.E megyei 5. helyezést értek el (felkészítő tanár: Baloghné Szűcs Katalin, Kluknavszky Ágnes Dr. Patonayné Péli Erzsébet). Molnár Dávid a Megyei Matematika Versenyen dicséretben részesült.

Az „Értékeink” elnevezésű megyei vetélkedőn a Mikolás Maja, Vass Viktória, Kiss István Imre és Ludman Fruzsina alkotta csapat 2. helyezést ért el (felkészítő tanár: Háda Tibor)

A Diákolimpia megyei döntőiben a fiú kézilabda csapat 2., a leány kézilabda csapat 3. helyezett, a fiú röplabda csapat 3. a leány csapat pedig 4. lett. (felkészítő tanár: Varga Zoltánné, Szilágyiné Tamási Margit ill. Szilágyi József). A fiú kosárcsapat megyei 3. helyezést ért el, Szilágyiné Tamási Margit tanárnő vezetésével.

Atlétikában Szűcs Kincső 1., Katona Barbara 2. helyezett lett. (felkészítő tanár: Géczi Gergő)

Mezei futásban iskolánk csapata 3. lett (felkészítő tanár: Ábrók Anita)

Gratulálunk a szép eredményekhez!