A hajdúdandár csapatmúzeumában jártunk

2023. június 13-án iskolánk 11 diákja tett látogatást Éles Bulcsú tanár úr vezetésével az MH Bocskai István 11. Páncélozott Hajdúdandár csapatmúzeumában. Diákjaink megtudhatták többek között, hogy honnan származik ez a régi-új elnevezés, miért lehetünk büszkék a „harminckilencesek” sárga alapon látható kétfejű sasára, illetve mi a teendő a laktanyában tartózkodó katonák számára, amikor pontban 7 óra 30 perckor fölcsendül a Hazám, hazám, te mindenem... jól ismert dallama.

A múzeumban szakszerű és élvezetes tárlatvezetést, pontosabban egy többszáz éven át (Debrecen létrejöttétől a közelmúlt missziós eseményeiig) ívelő történelmi-hadtörténeti előadást hallhatott a csoport. A véletlen úgy adta, hogy még azt is láthatták diákjaink, amint a következő koszovói váltás katonái teljes védőfelszerelésben indultak gyakorlatozni.

Ezúttal is köszönjük a hajdúdandárnak a laktanya- és múzeumlátogatás lehetőségét.