Aktuális felvételi időszak

NYOLCADIKOS FELVÉTELI - SZÓBELI MEGHALLGATÁS 2024. MÁRCIUS 18-19.

Kedves Nyolcadikosok, kedves Szülők!

A nyolcadikosok számára a szóbeli felvételi vizsgákat 2024. márcuis 18. és 19. napjára szervezzük, március 18-án 8 és 16 óra között, március 19-én 13 és 16 óra között. Ha egy tanuló több olyan képzési területet is megjelölt, amelyből szóbeli meghallgatáson kell részt vennie, akkor mindegyik képzési terület anyagából külön vizsgát kell tennie. A vizsgákat ilyen esetben egy vizsganapra szervezzük, kivéve, ha háromnál több vizsgája van a tanulónak.

A szóbeli meghallgatások beosztását legkorábban a március 5-tel kezdődő héten tudjuk közzétenni honlapunkon.

A felvételi menetét és a szóbeli követelményeket pedig a felvételi tájékoztatóban találják meg.

A felvételivel kapcsolatos központi információk az Oktatási Hivatal honlapján olvashatók:

Szeretettel várjuk a felvételiző diákokat, sok sikert kívánunk a felkészüléshez!

NÉMET NYELVI LEVELEZŐS VERSENY HARMADIK FORDULÓ

Kedves Diákok!

Eljutottunk a Debreceni Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium által hirdetett német nyelvi levelezős verseny utolsó fordulójához. Akik eddig szorgalmasan részt vettek a vetélkedőnkön, nagyon ügyesen dolgoztak a feladatokon, ezért szeretnénk mindenkit megdicsérni. Az előző két fordulóban kétféle feladatsort kaptatok, egyet azok, akik még nem tanultak németül, egyet pedig azok, akik már néhány éve tanulják ezt a nyelvet. A 3. forduló feladata azonban megegyezik minden résztvevő diák számára:

Írjatok egy 300-350 szavas fogalmazást magyarul arról, mi a jelentősége ma a világban a német nyelvnek, miért éri meg ezt az idegen nyelvet elsajátítani, ti miért választottátok épp a németet.

A megoldásokat a következő e-mail címre küldjétek el február 9-ig: valastyanneszigetiandrea@csokonai-debr.edu.hu

Az előző forduló kitöltött feladatsorait kijavítottuk, az eredményekről kiértesítünk mindenkit. Nézzétek rendszeresen az üzeneteiteket (a levélszemetet is), küldöm a pontszámaitokat. Az összesített eredményeket a 3. forduló fogalmazásának értékelése után kapjátok meg, ill. azt is, ki ért el 50 pontot a szóbeli felvételi vizsgára. Akik utólag szeretnének bekapcsolódni a versenyre, az iskolánk honlapján megtalálnak minden korábbi feladatot.

Nagyon jó munkát kívánok nektek!

Üdvözlettel:

Dr. Valastyánné Szigeti Andrea

német munkaközösség vezetője

NÉMET NYELVI LEVELEZŐS VERSENY MÁSODIK FORDULÓ

Elkészültek a második forduló feladatai. FELADATOK NÉMET NYELVEN             FELADATOK MAGYAR NYELVEN

Beküldési határidő: 2024. január 12.

NÉMET NYELVI LEVELEZŐS VERSENY ELSŐ FORDULÓ

A Debreceni Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium német munkaközössége levelezős versenyt hirdet azon nyolcadik osztályosok számára, akik a magyar-német két tanítási nyelvű tagozatunkra szeretnének felvételizni. A versenyen részt vehetnek azok a diákok is, akik még nem tanultak németül, számukra magyar nyelvű országismereti feladatokat állítottunk össze.

A verseny három fordulóból áll, az a tanuló, aki sikeresen megoldja a feladatlapokat, a szóbeli német felvételi vizsgán megkapja a maximális 50 pontot, csak meg kell jelennie a szóbeli napján a pontszámot érvényesíteni, és mentesül a vizsga alól.

Elkészültek az első forduló feladatai: FELADATOK NÉMET NYELVEN                                   FELADATOK MAGYAR NYELVEN

A megoldások beküldési határideje 2023. november 30. A választ a diákok a nevük és iskolájuk megadásával e-mailben küldhetik vissza a következő címre: valastyanneszigetiandrea@csokonai-debr.edu.hu

Dr. Valastyánné Szigeti Andrea

Kiss József