A Csokonai Gimnázium Olasz Tagozatáért

A Csokonai Gimnázium Olasz Tagozatáért Alapítvány

4032 Debrecen, Békessy Béla u. 12.

Adószám: 18995815-1-09

Számlaszám: 60600084-11117650

Hajdú Takarék Debrecen, Bethlen u..

A Csokonai Gimnázium Olasz Tagozatáért Alapítvány 2007 decembere óta létezik. Tevékenységéről pontos képet adnak a mellékelt éves beszámolók.

Az alapítvány céljai:

• A Magyarországon (elsősorban a Csokonai Vitéz Mihály Gimnáziumban) olasz nyelvet tanuló és a határon túli magyar anyanyelvű tehetséges, szintén olasz nyelvet tanuló és/vagy hátrányos helyzetű diákok anyagi támogatása (utazási hozzájárulás, tankönyvtámogatás, ösztöndíj, külföldi tanulmányok díja, versenyeken való részvétel költségei).
  • Külföldi, illetve hazai pályázatok elnyerése révén a Csokonai Gimnázium Olasz Tagozatán tanuló osztályok, tanulócsoportok, valamint az Olasz Munkaközösség azon tanárainak támogatása, akik az alapítván kuratóriumának nem tagjai.
  • Tanulmányutak szervezése és lebonyolítása.
  • Nemzetközi kulturális, baráti és cserekapcsolatok szervezése és lebonyolítása, illetve ehhez való anyagi segítségnyújtás.
  • Tankönyvek, ismeretterjesztő kiadványok vásárlása az Olasz Tagozat számára
  • Kulturális rendezvények szervezése, különös tekintettel az olasz nyelv tanulásának népszerűsítését szolgáló helyi, regionális és országos rendezvények, illetve olasz nyelven előadott zenei vagy bármely más produkció szervezésére.
  • Kulturális kiadványok létrehozása, megjelenítése

Beszámoló az Alapítvány 2014. évi tevékenységéről