Osztályprofilok

Áttekintő táblázat a 2017/2018-as tanévben induló osztályokról és az idegen nyelvekről

Osztály

Kód

Tanulmányi terület

Első és második idegen nyelv

humán csoport

angol, latin

emelt szintű történelem csoport

általános tantervű csoport

angol, német

emelt szintű német nyelvi csoport

német, angol

általános tantervű csoport sportolóknak

angol, olasz

általános tantervű csoport

angol, orosz/finn

Kny

magyar-olasz két tanítási nyelvű osztály

olasz, angol

E

emelt óraszámú matematika-informatika csoport

emelt óraszámú biológia csoport

angol, német

emelt szintű angol nyelvi osztály

A osztály

0100 - humán

Az A osztály  humán csoportját azoknak ajánljuk, akik különösen érdeklődnek a magyar nyelv  és irodalom, az ének-zene, a rajz és a művészettörténet iránt, esetleg maguk is művelik valamelyik művészeti ágat. A csoport emelt óraszámban angol nyelvet, második idegen nyelvként latin nyelvet és helyi tanterv alapján stílustörténetet tanul.

0200 – emelt történelem

Az A jelű osztály másik csoportja emelt szintű történelem csoport. Azoknak a tanulóknak ajánljuk, akik különösen érdeklődnek a történelem iránt. A csoport angol és német nyelvet tanul.

B osztály

0300 – általános

Általános tantervű a B osztály 0300 kódú csoportja. Az osztály tanulói angol és német nyelvet tanulnak. 9. évfolyamon helyi tanterv alapján környezettan tantárgyat oktatunk.

0400 – emelt német

A B osztály 0400 kódú csoportjában a német nyelv óraszáma magas. A képzést a nyelvek iránt fogékony, jó nyelvérzékű tanulóknak ajánljuk. Az emelt szintű német csoport tagjai második nyelvként angol nyelvet tanulnak.

C osztály

0500 - általános

Az általános tantervű C osztály 0500 kódú csoportjába igazolt sportolókat várunk, akik versenyengedéllyel is rendelkeznek. A csoport tanulói angol és olasz nyelvet tanulnak.

0600 – általános

Az általános tantervű C osztály 0600 kódú csoportjának tanulói első idegen nyelvként angol, második idegen nyelvként orosz vagy finn nyelvet tanulnak.

Kny osztály

0700 (magyar-olasz két tanítási nyelvű)

A magyar-olasz két tanítási nyelvű Kny osztályba azoknak a jó képességű diákoknak a jelentkezését várjuk, akik érdeklődnek az olasz nyelv és kultúra iránt, de még nem tanultak olaszul. A képzés öt évfolyamos. Az első tanévben intenzív olasz nyelvi előkészítés történik. A továbbiakban általános tanterv szerint folyik az oktatás, melynek során olasz nyelven kell tanulni   a történelmet, a földrajzot, a matematikát és a célnyelvi civilizációt. A második idegen nyelv az angol.

E osztály

0800 – emelt matematika-informatika

Az E osztály emelt óraszámú matematika és informatika csoportját a matematika és informatika iránt érdeklődő diákoknak ajánljuk. A csoport tanulói angol és német nyelvet tanulnak.

0900 – emelt biológia

Emelt óraszámban tanulják a biológia tantárgyat az E osztály 0900 kódú csoportjában az érdeklődő tanulók. A diákok angol és német nyelvet tanulnak.

F osztály

1000 – emelt angol

Az emelt szintű angol nyelvi osztályban (F osztály) az angol nyelv óraszáma magas. Az osztályt a nyelvek iránt fogékony, jó nyelvérzékű tanulóknak ajánljuk. Az emelt szintű angol mellett második nyelvként német nyelvet tanulnak