A paderborni Schloss Neuhaus Gymnasium tanulóinak látogatása iskolánkban

A paderborni Schloss Neuhaus Gymnasium tanulóinak látogatása iskolánkban

 

A paderborni Schloss Neuhaus Gymnasium 2021 óta testvériskolánk, idén végre személyesen is találkozhattunk, ugyanis szeptember 23-án 15 német diák érkezett hozzánk két pedagógus kíséretében. A paderborni diákokat 15 német tagozatos tanuló fogadta otthonában.

A nálunk töltött 6 nap alatt sok közös programon vettünk részt, a vendégek megismerkedhettek Debrecen nevezetességeivel, a Nagytemplommal, az Állatkerttel, felfedezték a Nagyerdő szépségeit és a Botanikus kertet is. A Debreceni Egyetem által szervezett Nyelvi koktélbárra és Hortobágyra is ellátogattunk, miközben megkóstolhatták a hagyományos magyar konyha specialitásait is, de a foci és a szalonnasütés sem maradhatott ki az élmények közül.

A program szervezője és felelőse dr. Valastyánné Szigeti Andrea volt, munkáját a német munkaközösség tagjai segítették. A cserekapcsolat folytatásaként meghívást kaptunk Paderbornba.

Köszönjük dr. Papp László polgármester úrnak a programok megvalósításához nyújtott önkormányzati támogatást.