Irány az űr! országos döntő - 5. helyezés!

Irány az űr! országos döntő - 5. helyezés!

 

A Magyar Asztronautikai Társaság (MANT) idén harmadik alkalommal hirdette meg Irány az űr! elnevezéssel Kárpát-medencei űrkutatási csapatversenyét magyarországi és a határon túli középiskolásoknak. Két online forduló után a mintegy száz benevezett csapatból a döntőbe jutott versenyzők december 2-án délután Budapesten, a városligeti Magyar Zene Háza könyvtárában mérhették össze élőben a tudásukat.

A Csokonai döntőbe jutott csapata derekas küzdelem eredményeként az ötödik helyen végzett. Csapattagok: Ujlakán Viktória 12. E, Pozsár Zalán 12. D, Szabó Zalán 12. C A csapat mentora: Molnár Dénes

A döntő zárásaként a versenyző csapatokat meglátogatta a HUNOR magyar űrhajós program négy kiválasztott űrhajósjelöltje. Az eredményhirdetést követő kötetlen beszélgetés során Szakály András, Schlégl Ádám, Cserényi Gyula és Kapu Tibor mesélt a most folyó felkészítésük során szerzett élményeikről.

GRATULÁLUNK AZ ORSZÁGOS ÖTÖDIK HELYEZÉSHEZ A DIÁKOKNAK ÉS FELKÉSZÍTŐ TANÁRUKNAK!

Hír a MANT honlapján:  https://www.mant.hu/irany-az-ur-2023-donto