Katonai bemutató a pályaorientációs napon

Katonai bemutató a pályaorientációs napon

December 11-én, szombaton az iskolai pályaorientációs napon egy katonai bemutatóra is sor került. Vendégünk volt a MH 5. Bocskai István Lövészdandár, a MH 24. Bornemissza Gergely Felderítő Ezred, a MH 2. vitéz Vattay Antal Területvédelmi Ezred 3. Oláh Sándor Területvédelmi Zászlóalja és a 3. Hadkiegészítő és Toborzó Iroda néhány képviselője.

A lövészek a Honvédségnél rendszeresített lőfegyverekből, míg a felderítők a munkájuk során használt eszközeikből készítettek egy-egy bemutatópultot, a hadkiegészítők pedig ismeretterjesztő nyomtatványokkal érkeztek.

Miután a részt vevő diákok megismerkedtek a bemutatópultok kínálatával és minden kérdésükre megkapták a választ, két előadás következett. Előbb Murvai Csaba zászlós, a felderítőezred megbízott vezénylő zászlósa mutatta be a fegyvernemet és az alakulatot, majd dr. Varga Csaba őrnagy, a területvédelmi zászlóalj megbízott parancsnoka a tartalékos katonaság rendszerét ismertette és missziós élményeiről mesélt.