Németeseink a Wunderbar Fesztiválon

Németeseink a Wunderbar Fesztiválon

 

Iskolánk csatlakozott a német nyelvet népszerűsítő országos Wunderbar fesztiválhoz, melyen március 28-tól április 1-ig vehettek részt a német nyelv iránt érdeklődők. A fesztivált a Deutsch Karriere Erfolg elnevezésű kampány részeként a Deutsches Kulturforum és a DE Germanisztika Intézete szervezte. A rendezvényen többek között a Német Nagykövetség, a DSD II nyelvvizsga lebonyolításáért felelős német kormányzati szerv, a ZfA, valamint Debrecenben működő német cégek képviseltették magukat.

Ennek keretében március 30-án 14 órától a német-magyar két tanítási nyelvű tagozatunk 9. és 10. évfolyamos diákjai német nyelvű műsort adtak a Debreceni Egyetemen, március 31-én pedig a Kölcsey Központban megtekintették a Maladype Színház előadásában Tankred Dorst Merlin című darabját. Április 1-én a 9. és 11. évfolyamos tanulók közös németórán vettek részt, a német nyelv jelentőségét vitatták meg. Iskolánk vezetősége a Wunderbar Fesztivál záróeseményén találkozhatott a Német Nagykövetség képviseletében Katja Dormann kultúrreferens asszonnyal is.

Az alábbi linken a fesztivál további programjairól lehet információt szerezni:

https://www.facebook.com/Deutsch.Karriere.Erfolg/photos/a.138716443476772/899262360755506/