Petőfi 200 pályázat - a 9.D kirándulása

Petőfi 200 pályázat - a 9.D kirándulása

 

Petőfi Sándor születésének kétszázadik évfordulója alkalmából a NKA Petőfi 200 Ideiglenes Kollégium pályázatának köszönhetően ingyenes tanulmányi kiránduláson vehetett részt a 9.d osztály. A programban szerepelt a Magyar Nemzeti Múzeumban egy múzeumi óra, ahol a Hadba hívó újságot szerkeszthették diákjaink. A Petőfi Irodalmi Múzeumban, miután jobban megismerkedtek a költő személyével, csoportmunkában több szabadvers is született a Petőfi freestyle foglalkozáson. Az osztály többségének ez tetszett a legjobban. Végül a Bajor Gizi Színészmúzeumban vándortársulatok alakultak és a nap lezárásaként a tanulóink megnézhették egymás színpadi produkcióit, „igazi” színpadon, jelmezben, ahogyan azt kell.

A pályázat megvalósítója és a kísérőtanár Veres-Szabó Fruzsina tanárnő, a 9.d osztályfőnöke volt. Gratulálunk a sikeres programhoz!