Színjátszókör: István, a király

Színjátszókör: István, a király

A Debreceni Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium színjátszóköre idén, ebben a "furcsa" tanévben a népszerű rockoperát, az István, a királyt próbálta meg úgy átírni a kis létszámra, hogy az alapmű komolyságából ne veszítsen a feldolgozás. Az előadás érdekessége, hogy a sokak számára ismerős dallamok helyett ezúttal elmondva hallható a rockopera szövege.

A darabot Éles Bulcsú rendezte.

Szereposztás:

István - Lamos Bendegúz (10. A)

Koppány - Újj Benedek (9. A)

Sarolt - Fodor Csenge (9. A)

Réka - Furó Fanni (9. A)

Asztrik - Csáki Géza (9. C)

Torda - Kele Gabriella (10. A)

Laborc - Nyiri Janka (9. E)

A premier 2021. június 9-én volt az iskolamúzeumban. Felejthetetlen élményben volt része a közönségnek.

Ízelítő az előadásból:

István, a király - részlet az előadásból