Tehetségútlevél program: megjelentek nyertes diákjaink publikációi

Az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Tehetségútlevél programjának keretében 2022-ben már a 9. Tehetségfüzet jelenik meg a fiatalok pályaműveivel, melyeket mentortanári segítséggel rendeztek a kiadványba. A Tehetségútlevél fő kérdése az, hogy mi érdekli a diákokat, mi az, amivel mélyrehatóan, szívesen foglalkoznak a fiatalok. Az egri Líceumban tartott februári „Tehetségútlevél - Tudományról Diákoknak Kíváncsiságból” című eseményen mintegy 100 diák 13 szekcióban adott számot kutatásairól és megszerzett tudásáról, s ennek eredményeként a május 12-én, a kápolnában tartott ünnepi rendezvényen csaknem 50 fiatal tehetség vehette át az elkészült kiadványt az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem rektorától és a Tehetségútlevél program vezetőitől. Iskolánkból Erdei Krisztina és Vietorisz Áron 10.F osztályos tanulók. valamint felkészítő tanáruk, Hajdu Anita tanárnő vett részt az eseményen. A pedagógia-szociálpedagógia szekcióban készített tanulmányokkal kimagasló eredményt értek el:

I. Vietorisz Áron: A tanár-diák együttműködés vizsgálata a Csokonai Gimnáziumban. Debreceni Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium, 10. évf., felkészítő tanár: Hajdu Anita

II. Erdei Krisztina: Szabadidőeltöltési szokások a Csokonai gimnázium tanulóinak körében. Debreceni Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium, 10. évf., felkészítő tanár: Hajdu Anita

Gratulálunk még egyszer diákjainknak és tanáruknak!

Sajtó: https://uni-eszterhazy.hu/egyetem/publikalhattak-a-legjobbak-itt-a-9-tehetsegfuzet