Wunderbar fesztivál 2024. április 8-14.

Wunderbar fesztivál 2024. április 8-14.

Kezdődik a Wunderbar fesztivál!

Az idei rendezvény mottója: „Deutsch.Deine Eintrittskarte” - "Német. A belépőjegyed." Belépőjegy a német nyelv a művészetek, a filozófia világába, és persze belépőjegy a továbbtanuláshoz, a munkaerőpiacon való érvényesüléshez.

Magyar-német két tanítási nyelvű képzésünk diákjai is részt vesznek a fesztivál számos rendezvényén. Iskolánk országismereti vetélkedővel gazdagítja a programkínálatot. (A vetélkedőről bővebben a Wunderbar fesztivál oldalán lehet olvasni: https://wunderbarfesztival.hu/?barangolas-24=debreceni-csokonai-vitez-mihaly-gimnazium)

Bemelegítve az idei Wunderbar fesztiválra több iskola, így a mienk is a német nyelv tanulásának jelentőségére hívta fel a figyelmet egy flashmobbal. A táncot Márkus-Szabó Anikó tanárnő és Ékes Gyula tanárjelölt tanította be a 11.b osztály tanulóinak. (1:15-nél jelenünk meg!)