Xantus-vetélkedő Kolozsvárott

Xantus-vetélkedő Kolozsvárott

 

Két év kényszerszünet után újra megrendezhette testvériskolánk, a kolozsvári Apáczai Csere János Elméleti Líceum a Xantus János környezetismereti vetélkedőt. Nagy örömünkre mi is megkaptuk a meghívót, és örömmel keltünk útra május 6-án, pénteken. A 9. E osztályból Burai Levente, Molnár Botond, Popovics László és Szabó Bence indult a versenyen. Kísérő tanáruk az osztályfőnökük, Kalóné Lizák Viktória, illetve Molnár Dénes intézményvezető-helyettes és Éles Bulcsú, a testvériskolai kapcsolat felelőse volt.

Kolozsvárott baráti fogadtatás, kiváló hangulat és egy remekül összeállított feladatsor várt ránk. Velünk együtt 30 felső tagozatos és középiskolás, többségében erdélyi iskolai csoport mérte össze tudását és ügyességét. Látogatásunk értékét növelte, hogy két év után végre van esély, hogy folytatódjon a kolozsváriakkal kialakított jó kapcsolat.

Fényképek: Kalóné Lizák Viktória