ErasMove program az olasz tagozaton

Az olasz tagozat által szervezett ErasMove program második turnusa ért véget októberben. Ez alkalommal hat csokonais olaszos diák tölthetett egy hónapot Olaszországban, négyen Atriban, ketten pedig Palermóban. A 2024-es év programját élménybeszámolóval zártuk, amelyen részt vett az olasz tagozat szinte minden osztálya. A nálunk vendégeskedő négy tanuló és az AFS szervezésével hozzánk érkező Alessia elmesélték, hogy az első hét után, amikor még minden új volt, az idő gyorsan elrepült. Olyan jól sikerült a beilleszkedés az osztályközösségbe és a családok életébe, hogy szívesen maradtak volna még. Jól érezték magukat az iskola modern és jól felszerelt épületében, élvezték a közvetlen kapcsolatot, amely a tanárok és diákok között van nálunk, sok barátot találtak az iskolában, és azon kívül, új élmény volt számukra a büfé és az étkezési lehetőség. Az itt töltött idő alatt érettebbek, önállóbbak lettek, és biztatnak mindenkit magyar cserediákjukkal együtt, hogy akinek lehetősége van, tegye próbára magát, vágjon bele ebbe a kalandba! A Palermóból hazatérő Baji Lőrinc és Teremi Zétény is sok élménnyel gazdagodott. A szicíliai kultúra, életmód, ritmus teljesen eltér a miénktől - mesélték -, de hamar hozzá tudtak szokni. Elbűvölte őket Palermó nyüzsgése, káoszos közlekedése, a különféle stílusok keveréke és a természet szépsége. Ha tehetnék, azonnal mennének vissza. A könnyeket és a már az iskola nélkül egyeztetett találkozókat látva azt reméljük, ez a lehetőség hosszú barátságok kezdete lett.

Köszönjük a 11.d osztályból Molnár Alexandra, Rácsai Fruzsina, Fehér Viktória, Juhász Réka, Baji Lőrinc és Teremi Zétény, valamint családjaik odafigyelését, türelmét, a vendégek elmondása alapján a finom ételeket, és a részvételt! 2025-ben folytatjuk!