Országos Haditorna Verseny 2024

Az Országos Haditorna Versenyt október 8-án rendezte meg a Honvédség Katonai Igazgatási és Központi Nyilvántartó Parancsnoksága. A verseny főszervezője Farkas Gábor százados vol, a helyszín a Kossuth laktanya sportpályája. 18 iskola csapata indult 4-4 fővel. Köztük 5 kadétiskola, valamint 9 olyan iskola, ahol a Honvédelem tantárgyat bevezették. A versenyzök katonai versenyszámokban mérették meg magukat, tajékozódási futás, gránátdobás, lövészet, fegyveres futás, térképészet és tájolás, egészségügyi ismeretek, akadálypálya és honvédelmi totó. A Csokonai diákjai a 7. helyen végeztek nagyon magas pontokkal. Némelyik versenyszámban pedig a legjobbak voltak. A résztvevők: Ferencz Márton 12.F, Hegedüs Laszló Balázs és Kincses Boldizsár 11.C,Polgár Bulcsú 10.C. Felkészült még a csapattal, de nem indulhatott Kondor Tamás. A versenyre dr. Polgár Dávid főhadnagy készítette fel a tanulókat.