Kedves 8. osztályos tanulók!

Miért éppen a német nyelv ?

- A német a legelterjedtebb anyanyelv Európában: németül az európaiak

24%-a beszél.

- Németország, Ausztria és Svájc Magyarország három legnagyobb és legfontosabb kereskedelmi partnere.

- A Magyarországra látogató turisták 70%-a német nyelvterületről érkezik.

- A német a második leggyakrabban használt nyelv a tudományokban.

- Az interneten a német a második leggyakoribb nyelv.

Várunk Benneteket a Debreceni Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium német nyelvi csoportjaiban!

Adatok az idén végzett emelt óraszámú csoportunkról:

Az idén végzett emelt szintű nyelvi csoportunk,(F) - ahol 4 éven keresztül heti 6 órában tanítjuk a német nyelvet - szép eredményeket ért el.

A csoportból 7 fő tett középfokú nyelvvizsgát, 1 fő érettségizett emelt szinten jeles, középszinten pedig 7 fő jeles, 4 fő pedig jó eredménnyel.

Hogyan lehet bekerülni az emelt szintű (F) osztályba ?

MACH MIT UND GEWINN !

Az idén harmadjára hirdetjük meg internetes versenyünket 8. osztályosok számára!

Mindenki részt vehet, aki a következő tanévtől nálunk szeretné folytatni a tanulmányait, a tagozatos 6 órás emelt szintű (F) osztályban.

A versenyen részt vehetnek németül tanult vagy nem tanult gyerekek egyaránt.

Válaszd ki a neked megfelelő feladatsort és juttasd el az általunk megadott e-mail címre!

A legügyesebbeket várjuk a Csokonai héten (lásd:honlap) egy kis szóbeli elbeszélgetésre németül vagy magyarul, a megoldástól függően. Az első 3 legjobb tanuló felvételt nyerhet a jövőre induló emelt szintű (F) osztályba, maximális szóbeli pontszámmal. Az elbeszélgetés tulajdonképpen egy előrehozott szóbeli vizsga.

A feladatok visszaküldési határideje: 2013.október 18.

Az első 10 legügyesebb tanuló részt vehet a második fordulóban.

Az eredményekről e-mailben kaptok értesítést!

E-mail címünk:csoki.nemet@gmail.com

Feladatok a németül tanulóknak:

Írjatok fogalmazást németül a nyári élményeitekről 100-120 szóval!

A szóbeli meghallgatáson majd visszatérünk a fogalmazásokra!

Feladatok a németül nem tanulóknak:

Válasszatok ki egy várost Németországban és mutassátok be úgy, mintha idegenvezetők lennétek!/ projekt munka/

Jó munkát!