PÁLYÁZAT

Debrecen Megyei Jogú Város az önkormányzati fenntartású középiskoláival (Fazekas Mihály Gimnázium, Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium, Gábor Dénes Elektronikai Műszaki Szakközépiskola és Kollégium, Beregszászi Pál Szakközépiskola és Szakiskola, Erdey-Grúz Tibor Vegyipari és Környezetvédelmi Szakközépiskola) konzorciumban az egyházmegyei fenntartású Szent József Gimnáziummal és a létavértesi Irinyi János Általános Iskola és Városi Könyvtárral 44.653.062,- Ft összegű európai uniós támogatást nyert a Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében. (TÁMOP 3.2.4. 08/1/2009-0057 számú „Tudásdepo-Expressz”- A könyvtári hálózat nem formális és informális képzési szerepének erősítése az élethosszig tartó tanulás érdekében című pályázat. )

A pályázat többek között lehetőséget nyújt a könyvtárak állományának teljes feldolgozására a Szirén könyvtári programmal.

Az adatbázisban minden könyvtár minden adata egyetlen kereséssel lekérdezhető.

A konzorcium minden tagja közös informatikai rendszert alkalmazva dolgozza fel elektronikusan az állományát.

A pályázatból támogatható másik fontos tevékenység az olvasáskultúra fejlesztése, a könyvtári szolgáltatások népszerűsítése, helyi programok szervezése. Ennek keretében 2012 februárjáig a hét iskolai könyvtár mindegyikében felváltva havonta könyvtárismereti, könyvtárhasználati programokat és versenyeket tartunk.

A támogatás lehetővé teszi azt is, hogy a könyvtárostanár kollégák akkreditált szakmai továbbképzéseken és idegen nyelvi tanfolyamon vegyenek részt a pályázat megvalósításának idején.

A felhasználható keret 10 százalékából a hét könyvtár könyvtári bútorok beszerzésével korszerűsítheti berendezését.

SZIRÉN

Könyvtárunk 2012. májusában sikerrel vett részt a Tinta Könyvkiadó Klebelsberg Kunó II. pályázatán.

A pályázaton nyert könyveket kimagasló eredményt elérő tanulók év végi jutalmazására fordítjuk.