Szilágyi-Egri Ádám 10.G full

Táncoljunk együtt!

A Belvárosi Művelődési Házban került megrendezésre a Csokonai Gimnázium és a finn Klaukkalai felnőttgimnázium közös, Táncoljunk együtt! programjának első bemutatója. A rendezvényt  Salamon Ágnes nyitotta meg, akit 2007 decemberében a finn köztársasági elnök a Fehér Rózsa Rend lovagjává avatta. A Csokonai Gimnázium finntanárnője hangsúlyozta, hogy már nem csak a két tanintézmény vesz részt a programban, hanem több támogatót is szereztek maguknak. A Magyar-Finn Baráti kör és a Belvárosi Művelődési Ház is segítette a bemutató létrejöttét.

Az előadás a magyar diákok dalaival kezdődött. A harmadik darabhoz már a finnek is csatlakoztak, így egy igazi magyar-finn baráti éneklést hallhatott a közönség. E rövid előadás után a finn tanulók vették át a színpadot. Aleksis Kivi Hét testvér című művének feldolgozott változatát tekinthette meg a nagyérdemű. A történet során a nehezen tanuló diákok elhatározzák, hogy kiválnak a társadalomból, de hosszas kalandozás után mégis visszatérnek az iskolapadba, és sikeresen leérettségiznek. A mű az 1920-as évektől napjainkig bemutatta a zenei és táncbeli evolúciót, a hippiktől a discósokig. Az előadást az Arany Hattyú című dal zárta, amely az Arkadia Gimnázium himnusza is egyben.

Rendkívül tartalmas estén vehettünk részt. És nem csak egy előadást láttunk, hanem azt is, hogyan építgetik a lelkes diákok és tanáraik úttörő munkájukkal a magyar-finn baráti kapcsolatot.

Szilágyi-Egri Ádám 10.G